Kategórie      

Trávnikové osivá a hnojivá

Úvod Trávnikové osivá a hnojivá

Kategória "Trávnikové osivá a hnojivá" sa zaoberá produktami, ktoré sú určené na pestovanie a udržiavanie trávnika. Pre záhradkárov, ktorí túžia mať pekný, nízky a sýtozelený trávnik, sú tieto produkty nevyhnutné pre dosiahnutie a udržanie krásneho trávnika.

 1. Trávnikové osivá: Trávnikové osivá sú zmesi semien rôznych druhov tráv, ktoré sú vybrané na základe požiadaviek a podmienok miesta, kde sa trávnik bude pestovať. Existujú rôzne druhy trávnych osív, ktoré sú vhodné pre rôzne typy pôd, klimatické podmienky a účely trávnika (napríklad parkový trávnik, ihriskový trávnik, trávnik na golfovom ihrisku atď.). Osivo by malo byť vysiate na pripravenú pôdu, čo umožní trávnika rásť zdravo a husto.

   

 2. Hnojivá: Hnojivá sú dôležitým prvkom pre prosperujúci trávnik, pretože trávnik pri každom kosení stráca veľa živín, ktoré je potrebné dopĺňať. Existujú rôzne typy hnojív, vrátane kombinovaných hnojív, ktoré obsahujú viacero živín, ako aj dusíkatých hnojív, ktoré pomáhajú podporovať rast trávy. Pravidelné hnojenie je dôležité, najmä v prvých rastových fázach trávnika a v období intenzívneho rastu (apríl až júl). Hnojivá sa aplikujú na vlhkú pôdu, aby sa lepšie vstrebali koreňmi trávy.

   

 3. Príprava pôdy: Správna príprava pôdy je dôležitá pred vysiatím trávneho osiva. Plocha by mala byť zbavená kameňov a trvácich burín, a povrch by mal byť vyrovnaný a mierne povalcovaný. Hrubá úprava terénu sa môže vykonať už na jeseň pred výsevom osiva na jar alebo na jeseň.

   

 4. Kosenie: Pravidelné kosenie je dôležité pre udržanie trávnika na estetickej úrovni. Trávnik sa kosí podľa potreby, najmä počas obdobia najintenzívnejšieho rastu trávy (máj a jún), kedy sa odstraňujú zelené časti, čím sa strácajú aj živiny, ktoré je potrebné doplniť pravidelným prihnojovaním.

   

 5. Závlaha: Dôležitým faktorom pri pestovaní a udržiavaní trávnika je aj správna závlaha. Trávnik potrebuje dostatočnú závlahu, najmä počas suchých období, aby mohol rásť zdravo a sýtozeleno.

 

Trávnikové osivá

Trávnikové osivá

14 produktov

Kontakt na nás

  azdomazahrada@gmail.com

  Voda, Plyn, Kúrenie: 0915628888

  Záhrada: 0948071337

Copyright 2016 - 2024 © Záhradkárske a Domáce potreby