Kategórie      

Substráty, pareniská, vosky, stimulátory

Úvod Substráty, pareniská, vosky, stimulátory

Je vaša záhrada pre vás najväčším koníčkom? V našej ponuke nájdete záhradnícke substráty, substráty pre výsev, štepárske vosky, stromové balzámy a rastové stimulátory.

Potrebu vhodného záhradníckeho substrátu treba zohľadniť už pri výbere rastlín do plánovanej záhrady alebo výsadbu balkónu pre balkónové kvety, ale aj opačne, pri kúpe zeminy pre izbové rastliny, ktoré už doma máme a je potrebné ich presadiť.

Substráty sa líšia zložením jednotlivých komponentov. Mnohé substráty sa obohacujú živinami a sú ošetrené proti choroboplodným zárodkom, ktoré sú najmä nebezpečné pre klíčiace a mladé rastliny. Substráty sú určené pre rôzne druhy a skupiny rastlín: pre izbové rastliny, balkónové rastliny, výsevy a množenie, citrusy, kaktusy, vodné rastliny atď. Tiež sa líšia receptúry a pomery komponentov pre rôzne vývojové štádia rastlín: pre výsevy, mladé rastliny, presádzanie a rezkovanie.

Uvedené vlastnosti nikdy nemôžeme získať v tejto ideálnej podobe z pôdy, ktorá je nabraná vonku. Vďaka svojim vlastnostiam, ktoré výrazne ovplyvňujú úspešné pestovanie rastlín sa dnes cielene pripravené substráty stávajú neoddeliteľným pomocníkom pre všetkých záhradníkov a záhradkárov.

Výrobca  
Copyright 2016 - 2023 © Záhradkárske a Domáce potreby