Kategórie      

Trávnikové hnojivá

Úvod Trávnikové osivá a hnojiváTrávnikové hnojivá

Kategória "Trávnikové hnojivá" zahŕňa produkty určené na hnojenie trávnika. Tieto hnojivá sú špeciálne vyvinuté na podporu rastu a zdravia trávnika, a zabezpečenie, aby trávnik bol pekný, hustý, a sýtozelený.

V tejto kategórii sú k dispozícii rôzne typy trávnikových hnojív, ktoré sa môžu líšiť v zložení, obsahu živín a čase aplikácie. Niektoré z najbežnejších typov trávnikových hnojív zahŕňajú:

  1. Dusíkaté hnojivá: Dusíkaté hnojivá sú zamerané na podporu rastu zelenej hmoty trávnika, najmä listového rastu. Tieto hnojivá sú ideálne pre jar a letné mesiace, keď je trávnika v aktívnom raste.

  2. Kombinované hnojivá: Kombinované hnojivá obsahujú viacero živín, ako dusík, fosfor a draslík (NPK). Tieto hnojivá sú všeobecne použiteľné a podporujú celkový rast a vývoj trávnika.

  3. Hnojivá s dlhodobým uvoľňovaním: Tieto hnojivá uvoľňujú živiny postupne počas dlhšieho obdobia, čo môže uľahčiť údržbu trávnika a znížiť potrebu častého hnojenia.

  4. Organické hnojivá: Organické hnojivá sú vyrobené z prírodných zdrojov, ako je kompost, guáno, alebo ďalšie organické materiály. Tieto hnojivá dodávajú trávniku živiny postupne a prispievajú k dlhodobému zlepšeniu pôdy.

Kvalitné trávnikové hnojivá by mali byť vyvážené a obsahovať optimálny pomer živín, ktoré sú potrebné pre rast a zdravie trávnika. Pri výbere trávnikového hnojiva je dôležité brať do úvahy druh trávniku, miestne podmienky a obdobie, kedy sa bude hnojenie vykonávať.

 

 

Zobrazené produkty 1 - 10 z celkových 10
TRAVCERIT jesenné hnojivo na trávnik 5 kg

TRAVCERIT jesenné hnojivo na trávnik 5 kg

dočasne vypredané
7,60 €
TRAVCERIT jesenné hnojivo na trávnik 10 kg

TRAVCERIT jesenné hnojivo na trávnik 10 kg

dočasne vypredané
13,20 €
Na stranu: produktov.

Kontakt na nás

  azdomazahrada@gmail.com

  Voda, Plyn, Kúrenie: 0915283598

  Záhrada: 0948071337

Copyright 2016 - 2024 © Záhradkárske a Domáce potreby