Parezník - odstraňovač starých pňov

Úvod Substráty, výsev, vosky, stimulátoryParezník - odstraňovač starých pňov

Parezník - odstraňovač starých pňov

Kód: I1679
 
Dostupnosť: vypredané
2,10 €

Parezník - odstraňovač starých pňov

Prípravok na odstraňovanie starých pňov.

 

Návod na použitie


Do odumretého starého pňa do priemeru 30cm sa vyvŕta do stredu diera, najlepšie o priemere cca 2cm, a hĺbke 20cm (prípadne viac menších dier). Podobná diera sa navŕta šikmo zo strany - asi 8cm pod hranou pňa a to tak, aby sa obe diery spojili. U väčších priemerov pňov sa vyvŕta týchto kombinácií dier viac. 

Do každej kombinácie dier sa nasype asi polovica balenia a zaleje sa horúcou vodou. Voda sa potom dolieva počas 4-6 týždňov. Počas tejto doby sa chráni rezná plocha pňov pred nadmerným dažďom. Nasýtenie pňa prípravkom umožní jeho rýchlejší rozklad a ľahšie mechanické odstránenie.  Ak je možné odstrániť peň vypálením, tak sa cca 6 týždňov po absorbcii prípravku môžeme postupovať niekoľkými spôsobmi.

 

- do dier môžeme naliať parafínový olej a akonáhle sa peň nasaje /cca po 4-5 týždňoch/ tak sa  zapáli pomocou tuhého podpaľovača, alebo podobného materiálu.


- taktiež je možné na peň umiestniť sud, ktorý nemá dno ani veko a vo vnútri sa na pni rozhloží oheň. Vyhorenie môže trvať aj niekoľko dní.

Produkty kupované spoločne s týmto produktom

Stromový balzám 180 g

Stromový balzám 180 g

skladom
2,- €
Copyright 2016 - 2020 © Záhradkárske a Domáce potreby